Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
Terv készül az egészséges Debrecenért
A város új egészségtervének létrehozása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara és Debrecen önkormányzata. Az eseményen a nyolcadik osztályosok körében elvégzett szűrővizsgálatok eredményét is értékelték.
Egészségipari innováció élvonalában
Európai innovációs csúcsszervezethez csatlakozott a Debreceni Egyetem. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi részlege, az EIT Health a DE kiemelkedő egészségipari innovációs törekvését ismerte el ezzel. Az együttműködésről hétfőn egyeztettek Brüsszelben az egyetemi vezetők.
Összefogás a fogyatékos emberekért
Az értelmi fogyatékosok életének, egészségének fejlesztése érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara és a Magyar Speciális Olimpia Szövetség. Az új elnökségbe beválasztották Pázmány Viktóriát, a kar egyik oktatóját.
Sportnappal indul az újév
Egészségtudatos programokkal és számos mozgásformával várja a Debreceni Egyetem a FőnixFittre látogatókat 2020 februárjában. A sportparádé keretében az intézmény sporttudományi hátterét is megismerhetik az érdeklődők.
Doktorandusz konferencia az EK-n
Rekordszámú résztvevője volt a XIII. Nyíregyházi Doktorandusz Konferenciának, melyet december 5-én tartottak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A tanácskozáson nyolc szekcióban, több mint 80 előadás hangzott el.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Uniós fejlesztésekről egyeztettek
A Debreceni Egyetemen az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapjaiból megvalósuló projektekről, a kutatás-fejlesztést támogató beruházásokról tájékozódott szerdán az Európai Bizottság delegációja az intézményben.
Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.
Az idősödő társadalom kihívásai
A demenciával élők gondozásának hazai és nemzetközi kérdései, valamint az időskori aktivitás voltak a kiemelt témái a XII. Nyíregyházi Gerontológiai Napoknak. A nemzetközi konferenciát november 21-én tartották a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.