A megelőzés tudománya
Online workshopot rendezett a sporttáplálkozásról és az időskori izomsorvadásról a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A szarkopénia jelentőségéről, terápiás lehetőségeiről, valamint a hidratáció sportban játszott szerepéről hallhattak a testnevelő tanár szakos hallgatók.
Gyógyszeripari partnerség
A Debreceni Egyetem egészségipari modelljét mutatta be Szilvássy Zoltán, az intézmény rektora a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Egyesülete fennállásának 30. évfordulója alkalmából rendezett konferencián.
Agrárkutatások a TDK-n
Hat szekcióban negyvenegy előadás hangzott el a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar idei Tudományos Diákköri Konferenciáján (TDK). A legtöbb tanulmányt a növényvédelmi, valamint a természetvédelmi és vadgazdálkodási tématerületen mutatták be a hallgatók.
Melléktermék az antibiotikumok ellen
A haszonállatok immunrendszerét támogató takarmány-adalékanyagot és új mikrobiológiai módszert dolgoztak ki a Mezőgazdaság, - Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar valamint az Általános Orvostudományi Kar kutatói. A cél a nagyüzemi állattartás antibiotikum-használatának csökkentése.
Fókuszban a molekuláris mechanizmusok
A szív és érrendszer különböző megbetegedései igen gyakran az anyagcsere-zavarok nyomán a perifériás szövetekben kialakuló elváltozások következményei. A Debreceni Egyetem és kutatói partnerei ezekre a folyamatokra kerestek molekuláris magyarázatokat a most lezárult projektben.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Klaszterben a fejlesztésért
A Debreceni Egyetem innovációs ökoszisztémájának meghatározó része a Pharmapolis Innovatív Gyógyszeripari Klaszter, amely a sikeres vállalati partnerség révén hozzájárult az intézmény fejlődéséhez – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán rektor kedden a Pharmapolis Ten13 Klaszterkonferencián.
A tudományt ünnepelték az EK-n
Egészségügyi, szociális, egyházi, informatikai, pedagógus szakemberek részvételével rendeztek a Tudomány ünnepéhez kapcsolódóan konferenciát az Egészségügyi Karon. A segítő szakma felelősségvállalására és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye társadalmi kihívásaira is felhívták a figyelmet.
Ifjú kutatók konferenciája a MÉK-en
Hagyományteremtő szándékkal szervezett közös tudományos tanácskozást szakkollégiumainak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó rendezvény a kar fiatal kutatóinak szakmai versenye is volt.
Lila fényben a koraszülöttekért
A reményt és a kitartást szimbolizáló, lila színbe öltözött a Debreceni Egyetem, illetve a Klinikai Központ Főépülete és az Innovációs Központ november 17-én, a koraszülöttek világnapján. A kezdeményezés célja, hogy ráirányítsa a közvélemény figyelmét a koraszülötteket nevelő családokra.