20 feb
Talajproblémákról tanácskoztak
A nyírségi savanyú homoktalajok alacsony kémhatásának és szervesanyag-tartalmának javítási lehetőségeiről tartottak fórumot a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetében. A program „A talajtípusra szabott gazdálkodásról” című regionális fórumsorozat nyitórendezvénye volt.
15 feb
Tavasszal is Szenior Egyetem
Drónok a hétköznapokban, mesterséges intelligencia, gyógyszerfejlesztés, klíma és történelem – a következő hónapokban is érdekes témákkal várja a tudomány legfrissebb eredményei iránt érdeklődőket a Debreceni Egyetem ingyenes előadás-sorozata.
Duális képzés az Egészségügyi Karon
Tanulás, munka, ösztöndíj és fizetés – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem új duális képzése, amelyet az Egészségügyi Kar indít szeptembertől szociális munka alapszakon. Az ország különböző pontjain található 10 gyakorlati helyre összesen 12 hallgatót várnak.
Pallagról indultak
Életem legjobb befektetése volt, hogy a Balásházyban tanultam – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának keddi pályaorientációs napján. A politikus több tucat sikeres szakemberrel együtt osztotta meg életútját alma materében.
Újdonságokkal erősít az EK
Duális képzés szociális munka alapszakon, védőnő szak levelező tagozaton – újdonságok a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. Európai színvonalú képzés és kiváló elhelyezkedési esély vár a nyíregyházi campus leendő hallgatóira.
Gazdasági évindítás 2019
Mintegy 220 vendég előtt mutatta be a Debreceni Egyetem tavalyi eredményeit és jövőbeni terveit Bács Zoltán kancellár a Gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen címzetes egyetemi tanári címet vett át a Szenátus döntése alapján Szepsy István mádi borász.
Konferencia a modern gazdálkodásról
A legújabb fejlesztéseket, technológiákat ismerhették meg a termelők a Debreceni Egyetemen rendezett Kukorica- és búzakonferencián. A csütörtöki program célja, hogy a gazdálkodók tudásának bővítésével egyre hatékonyabb legyen a termelés.
Folyamatosan fejlődő agrárképzés
Új képzéseket indít és fejleszti oktatási-kutatási infrastruktúráját 2019-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézmény ad otthont idén az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójának.
Egészségiparról lobbista szemmel
A kommunikáció egészségpolitikában betöltött szerepéről, a költséghatékony egészségügyről és a Debreceni Egyetem képzési, illetve szolgáltatói jelentőségéről is beszélt Ascsillán Endre, a General Electric Magyarország alelnöke a Népegészségügyi Karon tartott előadásában.
Innováció a pontynevelésben
Harmadára rövidítették a pontyok tenyészidejét a Debreceni Egyetem agrárkarának kutatói. Az intézmény Halbiológiai Laboratóriumában olyan technológiát dolgoztak ki, amellyel 12-13 hónap alatt elérik az ivarérettséget és a piaci méretet az egyedek.