Minősített agrárklaszter
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának kutatóegységei alkotta hálózat az egyetlen klaszter, amely agrár- és élelmiszertudomány területen bekerült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal TOP50 infrastruktúrái közé.
Új műszerek a GYTK-n
Csaknem egymilliárd forintért szerzett be a gyógyszertechnológiában használatos korszerű műszereket a Debreceni Egyetem egy pályázat keretében. Ezek segítségével egyebek mellett az Alzheimer-kór és a cukorbetegség gyógyításában alkalmazható hatóanyagokat tudnak kifejleszteni.
Online nyílt nap az Egészségügyi Karon
Képzéseinek, hallgatói szolgáltatásainak népszerűsítésére online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara január 13-án, csütörtökön 10 órától.
Kutatói kiválóságok
A Debreceni Egyetem több kutatóegysége is szerepel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a legjobb 50 infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyet bemutató listáján.
Különleges tehetségek az EK-án
A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A Kari Tanács ülésének keretében rendezett ünnepségen négy hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést.
Kancellári interjú a Campus Rádióban
Interjút adott Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja az FM90 Campus Rádiónak. A csaknem egy órás Városi Élet című műsorban egyebek mellett szó esett az egyetemi modellváltás hasznáról, az intézmény ipari kapcsolatairól és a tervezett beruházásokról.
Agráros ösztöndíjsikerek
Sikeresen szerepelt a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar három hallgatója a K&H Csoport ösztöndíjpályázatán. A program célja a fenntartható mezőgazdaság hosszú távú fejlődését célzó hallgatói kutatómunka támogatása volt.
Eskü az agrárium szolgálatára
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar 164 végzős hallgatója tett mérnöki esküt szombaton. A diplomaosztót szigorú járványügyi intézkedések mellett rendezték meg a Főépület Díszudvarán.
Időtálló tudás és karrierépítés
Magas szintű szakmai ismereteket, folyamatos fejlődési, továbbképzési, valamint gyakorlatorientált képzési lehetőséget kínál a felvételizőknek a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara (NK). Az itt szerzett diplomával biztos álláslehetőséghez juthatnak a hallgatók.
Debreceni agrárvirtus
Kiemelkedő eredményt értek el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar csapatai az idei Agrovirtus országos agrárversenyen. A MÉK hallgatói a második és a harmadik helyet szerezték meg a digitális farm menedzsment megmérettetésen.