Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Világhódításra szövetkeztek
Világkereskedelmi szinten is meghatározó kompetenciaközponttá válhat a Debreceni Egyetem a TE-FOOD élelmiszerbiztonsági nyomonkövetési rendszerhez kapcsolódó oktatási, kutatási, innovációs tevékenységgel. Az erről szóló megállapodást október 18-án írta alá az intézmény és a Laurel cégcsoport.
Növényorvosok szimpóziuma
A méhek védelméről, környezetkímélő növényvédőszerekről, továbbá új kórokozókról és kártevőkről is tanácskoznak 7 ország szakemberei a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A konferenciát idén 23. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem agrárkarának Növényvédelmi Intézete.
Egyedülálló mikro CT az egyetemen
A fogászati implantátumok körüli csontszövetek szerkezetét vizsgálják majd azzal a különleges mikro CT-vel, amelyet szerdán mutattak be a Debreceni Egyetemen. Az országban egyedüliként Debrecenben megtalálható készülék akár 350 nanométeres képfelbontásra is képes.
Juhászat – kulcskérdés a génmegőrzés
A meglévő őshonos genetikai alap védelméről és szélesítésének lehetőségéről, valamint nemzetközi tapasztalatokról is szó volt azon a szakmai napon, amit juhtartóknak és -tenyésztőknek rendezett a Debreceni Egyetem AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete.
Norvég vendégprofesszor a MÉK-en
Kelet-Afrikában, a Nagy-Serengeti-Mara ökoszisztémában végzett kutatásaikról tartott beszámolót a Debreceni Egyetem agrárkarán az AfricaBioServices vezetője. Eivin Røskaft egyúttal részvételi lehetőséget kínált a hallgatóknak norvégiai természetvédelmi programokban.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Miből készülnek ételeink?
Új élelmiszerekről és komponensekről, valamint innovatív technológiákról tanácskoznak az Európai Unió táplálkozástudományi szakemberei a Debreceni Egyetemen. A 3. Food Structure Design Konferencián tradicionális helyi termékeket is bemutatnak a külföldi kutatóknak.
Átfogó kutatás a jobb életminőségért
Tízezer embernél vizsgálja a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezőit a Debreceni Egyetem szeptemberben induló kutatásában. A veszélyeztetetteknek speciális életmód terápiát javasolnak majd a szakemberek a társadalmi innovációs program keretében.
Városi vízgazdálkodás a Tisza mentén
Egy Debrecent és Nagyváradot vizsgáló esettanulmány, egy távoktatási anyag és egy új szemléletű tervezési útmutató kidolgozásában vesznek részt a Debreceni Egyetem agrárkarának kutatói a JOINTISZA projektben.