05 júl
Új dékán a debreceni agrárkaron
Az élelmiszertudomány nemzetközileg elismert professzora, Bánáti Diána vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karát. A szakember hét év brüsszeli megbízatás után tér haza Magyarországra.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Agrometeorológia csúcstechnológiával
Magyarország legkomplexebb agrometeorológiai mérőhelyét alakította ki a Debreceni Egyetem AKIT, stratégiai partnereivel együttműködve. A hagyományos földi megfigyelések mellett az országban egyedülálló távérzékelési kutatások is teret kapnak az obszervatóriumban.
Az agrárminiszter Karcagon
Az új állattenyésztési törvényről, az öntözésfejlesztési elképzelésekről és Magyarország Digitális Agrárstratégiájáról is beszélt Nagy István a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézetében. A pénteki agrárfórumon saját őszi kalászos fajtáit is bemutatta az intézmény.
Balásházy - kiváló szakemberek bölcsője
Hagyományteremtő céllal, először szervezett technikuskibocsátó ünnepséget a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája. Több mint 40 végzett szakember vette át oklevelét a foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkártól.
Csillagfürttől a bükkönyfajtákig
A magfehérjepillangós-növények hatékony termesztéstechnológiáját, valamint az európai és a magyar fehérjenövény-stratégiát is megismerhették a gazdák a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetében. Az intézmény szántóföldi bemutatót is tartott egyedülálló fajtakínálatából.
Búzatermesztés és -piac 2019-ben
A tápanyagellátás állt a középpontban a Debreceni Egyetem MÉK Növénytudományi Intézet idei Búzatanácskozásán. A szakmai fórumon részt vevő több mint 200 gazdálkodó az új kutatási eredmények mellett a piaci tendenciákról és az idei várható felvásárlási árról is tájékozódhatott.
Díjazott nyíregyházi kutató
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének PhD-hallgatója, Hanász Alexandra nyerte el idén a Bognár József Közgazdasági-kutató Alapítvány második helyezettjének járó díját. A fiatal kutató édesburgonya-genotípusokat vizsgált növényházi körülmények között.
Hiánypótló agrárszakkönyv
Mérföldkő a szakkönyvkiadásban a Debreceni Egyetem oktatóinak "Integrált növénytermesztés I-II-III." címmel megjelent tankönyve. Az új oktatási anyag a tudományos alapokon túl a legmodernebb technológiai megoldásokat és az agrárkar legújabb kutatási eredményeit is összegzi.
Ápolók kongresszusa Nyíregyházán
A kiterjesztett hatáskörű ápolás mesterképzés, az ápolói életpályamodell és a nemzeti ápolásügyi stratégia kérdései a legfontosabb témái annak a konferenciának, amely csütörtökön kezdődött Nyíregyházán. A találkozót idén a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara szervezte.