13 júl
Gazdagodó egyetemi lóállomány
Folyamatosan gyarapszik a Debreceni Egyetem őshonos lóállománya. Idén már tizenegy csikó született az országos génmegőrzési program keretében a DE Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Kismacsi Állattenyésztési Kísérleti Telepén.
11 júl
Segítő szakemberek kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának 85 végzőse, okleveles ápolók, okleveles egészségügyi szociális munkások, mentőtisztek, szülésznők, védőnők vették át oklevelüket pénteken a Díszudvaron megrendezett diplomaosztó ünnepségen.
07 júl
Minisztériumi megállapodás a kutatás-fejlesztésről
Szorosabbra fűzi együttműködését a Debreceni Egyetemmel a Technológiai és Ipari Minisztérium az ország szempontjából stratégiai fontosságú területeken. A csütörtökön aláírt hosszútávú megállapodás fókuszában az egészségipar, a járműipar és az energetika áll.
A csemegekukorica mint healthy food
A csemegekukorica termésmennyiségének növelése és minőségének javítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növénytudományi Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai Intézet közös kutatásának. A 2021-ben indult projekt eddigi eredményeiről szakmai workshopon számoltak be a szakemberek.
Összefogás a tudományos utánpótlásért az agráriumban
A tudományos életpálya népszerűsítése volt a célja annak az ötéves, most lezáruló projektnek, amelyben a hazai agráregyetemek fogtak össze. A Debreceni Egyetem által vezetett konzorciumban 7 doktori iskola működött együtt az akadémiai utánpótlás támogatásáért.
Eskü az agrárium szolgálatára
Agrármérnökök, élelmiszermérnökök, kertész-, természetvédelmi, mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökök, vadgazdák és növényorvosok vehették át okleveleiket szombaton a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán. A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar 193 végzős hallgatója tett esküt a diplomaosztó ünnepségen.
Elismert debreceni professzorok
A Debreceni Egyetem két professor emeritusa is rangos elismerésben részesült a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem pénteki tanévzáró ünnepségén. A Gödöllőn rendezett eseményen Nagy Jánost az intézmény díszdoktorává avatták, Orosz István pedig Kosáry Domokos-díjban részesült.
Egyetemi innováció az ökogazdálkodásért
Forgalomba hozatali engedélyt kapott és már a piacon is elérhető a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése. A termésnövelő anyag a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság szakembereinek 7 éves kutatómunkájának eredménye.
ÚNKP – lehetőség fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem csaknem 200 fiatal kutatója adott számot az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében született tudományos eredményeiről az intézmény Tudományos Igazgatóságának június 13-i online konferenciáján.
Régi-új szakon záróvizsgáztak az agráron
Letették záróvizsgájukat a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar osztatlan, ötéves mesterszakon végzett agrármérnök-hallgatói. A kar előremutató képzésfejlesztése révén 2004 óta ők az elsők, akik a klasszikus 5 éves szakon végeznek.