A trópusi mezőgazdaság tapasztalatai a DE-n
Oktatói és kutatói együttműködésről, a nemzetközi kapcsolatok előmozdításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, valamint az indonéz Gadjah Mada Egyetem Állattudományi Kara. A megállapodás nyomán tudományos csereprogramot hoznak létre az intézmények.
Életmű díjat kapott az agrárprofesszor
Az Év Agrárszakembere Életmű díjat vehette át Nagy János, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professor emeritusa szombaton Egerben. Az Agrotrend Csoport 8 éve díjazza 10 kategóriában a legkiemelkedőbb agrárszakembereket.
Genetikai vizsgálatok a hatékonyabb pontytermelésért
Hazánk őshonos pontytájfajtái jelentős genetikai tartalékokkal rendelkeznek – derült ki a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ kutatóinak vizsgálatából. A DE szakembereinek eredményei kitörési lehetőséget jelenthetnek a hazai halgazdálkodásnak.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Középpontban az egészséges gyermekvállalás
A terhesgondozás és a várandósok egészségmagatartásának szakmai tapasztalatait vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartott szerdai tanácskozáson. A Várandósság hete programsorozathoz kapcsolódóan az önkéntesség támogatásáról, valamint a várandósok kórházi ellátásáról is hallhattak a résztvevők.
Szakmai gyakorlat az Ave-nál
Többoldalú szakmai együttműködést kötött a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, a DE Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma, valamint az AVE Ásványvíz Gyártó és Forgalmazó Kft. A megállapodás révén a DE hallgatói és diákjai a legmodernebb technológiai körülmények között szerezhetnek valós gyakorlati tudást az ásványvíz-termékeket előállító üzemében, bekapcsolódva a vállalat termelési-, és minős
Virtuális valóság a fizioterápiában
A robotika, a virtuális valóság és az E-sport egészségre gyakorolt hatásairól rendezett FizioPéntek címmel online konferenciát a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszéke hallgatóknak és a már végzett gyógytornászoknak. A szakmai program résztvevői a legmodernebb okoseszközökkel is megismerkedhettek.
Sárgulás – búcsú az egyetemtől
Tradicionális rendezvényükkel, a sárgulással búcsúztak a Debreceni Egyetemtől a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási, valamint a Gazdaságtudományi Kar hallgatói. Pénteken mintegy 500 végzős fiatal vonult végig hagyományos népviseletben hintókon és lovasfogatokon Debrecen utcáin.
Partnerség a tejiparban
A Debreceni Egyetem élelmiszeripari képzéseinek fejlesztése a célja a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint az Alföldi Tej Kft. szerdán kötött együttműködési megállapodásának. A partnerség révén a DE hallgatói a szakmai gyakorlatok mellett részt vehetnek akár a vállalat termékfejlesztésében is.