Sportnap az agrárcampuson
Idén a tej állt a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Sport és Egészség Napjának középpontjában. Tejtermékekből készült finomságokkal és játékos hétpróbával várták az intézmény dolgozóit és családtagjaikat.
25 éves a veseátültetés Debrecenben
A jubileum kapcsán neves hazai és külföldi szakemberek részvételével tartottak tudományos ülést a DAB székházban. Díjjal ismerték el Asztalos László főorvos munkáját.
Új szak Nyíregyházán
Százan kezdték meg tanulmányaikat az országban egyedülálló egészségügyi tanár mesterképzési szakon a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
„Élj a szíved szerint”
Már gyermekkorban érdemes elkezdeni a legveszélyesebb betegség megelőzését: a szív világnapján szűrővizsgálatok és előadások hívják fel a figyelmet a kockázatokra.
Fókuszban az egészségturizmus
A Debreceni Egyetem egészségiparban kifejtett tevékenységéről tartott előadást Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön az Új utak a kézműiparban és a turizmusban 2016 című nemzetközi konferencián.
Új agrárkutatások amerikai partnerrel
Az édesburgonya-termesztés és a kártevők elleni védekezés stratégiáit is közösen kutatják majd a debreceni és a louisianai egyetem szakemberei.
Orvosdoktorrá fogadom!
A hagyományos sapkadobással köszönt el az a 168 frissen avatott orvos, akik a szombaton rendezett diplomaosztón vettek búcsút a Debreceni Egyetemtől.
SET - sport, életmód, terápia
Átadták a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás (SET) Központját a Nagyerdei Stadionban.
FM90: aszálykutatás az egyetemen
A rosszul megválasztott talajművelési mód is okozhat aszályt – részletek a Debreceni Egyetemen folyó kutatásról a Campus Rádióban.
Juhtenyésztés felsőfokon
Az új fajtákat és a korszerű technológiai elemeket tanulmányozta a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség elnöksége a Debreceni Egyetemen.